על גישת 'איילת השחר'

גישת 'איילת השחר' מאפשרת את החופש להיות כל מי שאני ולהגשים חיי צמיחה ורווחה.

להתחבר לרצון הפנימי, הטהור, האלוהי, הקיים אצל כולנו, שלרוב מוסתר על ידי הרצון של האגו.
להתחבר להוויה ולהקשבה העצמית ודרכם להתחבר להדרכה הגבוהה, העליונה והפנימית, שאינה תלויה בעולם הפיסי, ברגשות או באינטלקט; הדרכה המאפשרת לנו להבין את הנדרש כדי לצמוח, להתפתח ולחיות חיים של בריאות ורווחה.

אודות הגישה

'איילת השחר' היא גישה להתפתחות, המנחה מסע פנימי להרחבת התודעה, להיכרות עצמית ולחיבור למשאבים פנימיים. מדובר במשאבים הקיימים בכולנו ונחוצים כדי לצמוח מתוך אתגרי החיים ולברוא לעצמנו חיי שלמות ורווחה.

הגישה מאפשרת לאדם למצוא את דרכו ואת כל התשובות המצויות בתוכו, להיות במלואו – בנוכחות עמוקה, ולברוא עבור עצמו מציאות מיטבית בחיים ובעסקים.

גישת 'איילת השחר' מחברת את האדם לגדולה שלו, לעוצמה הטמונה בו ולאינסוף האפשרויות שבו. לכל אחד מאתנו יש יכולת צמיחה לא ממומשת; כי רק האדם עצמו מגביל את עצמו.
זהו תהליך של התרחבות תודעתית: אנו לומדים כיצד להתחבר לכל המשאבים העומדים לרשותנו, להוביל ולהשפיע על כל מה שקיים במרחב שלנו.
זהו שילוב של למידה תודעתית, אימון מנטלי וריפוי נפשי.

בבסיס התהליך מצויה שאיפה לאיזון הרמוני בין ארבעה כוחות פנימיים, המצויים בתוכנו: רוחני-גשמי, ילדי-הורי, נקבי-זכרי וסמכות פנימית-חיצונית. איזון זה מאפשר להגשים חיי רווחה במישור האישי, הזוגי והמשפחתי, בעסקים ובכל מעגלי החיים.

יישום הגישה מאפשר את החופש להיות כל מי שאני: להתחבר לרצון הפנימי, הטהור, האלוהי, הקיים אצל כולנו, שלרוב מוסתר על ידי הרצון של האגו. להתחבר להוויה ולהקשבה העצמית ודרכם להתחבר להדרכה הגבוהה, העליונה והפנימית, שאינה תלויה בעולם הפיסי, ברגשות או באינטלקט; הדרכה המאפשרת לנו להבין את הנדרש כדי לצמוח, להתפתח ולחיות חיים של בריאות ורווחה.

יסודות הגישה

חיבור לכוח הטבע, כוח התודעה

השינויים החיוביים שאנו כה רוצים בהם יהפכו למציאות, רק כתוצאה מיכולתנו להיענות לרצון הגבוה ביותר של ישותנו (הרצון האלוהי). זוהי הנוכחות הגבוהה ביותר שלנו שיודעת הכול, מצויה בכול, היא כל-יכולה ומסוגלת להגשים את כל מאוויינו.
החיבור לכוח התודעה מחזק את ההתחייבות בפני העצמי להתעמת עם הצל שלנו ולפתור נושאים לא פתורים, כדי להעניק לעצמנו את ההזדמנות לקבל בחירות חדשות מתוך אהבה ולא מתוך פחד. זהו חיבור המעורר רצון ליזום, להתפתח ולהשפיע, מסייע לטהר רגשות ודפוסים שליליים, מאיר את התודעה ומעצים את היצירתיות, את האהבה ואת הבהירות. הוא מעניק לנו השראה ואומץ ומסייע לדעת את תכלית חיינו.

פיתוח אחריות הורית על הילד הפנימי

הילד שבתוכנו חווה חוויות מעצימות בצד הטבעות של כאב וטראומות, המשפיעות עלינו לאורך החיים. זהו מקור להתנהגויות חוסמות, המפריעות לנו בהשגת חיי רווחה – עם עצמנו, בהורות, בזוגיות, בקריירה, עם כסף, עם חברים. הדרך לשחרר זאת היא פיתוח 'סמכות הורית' כלפי הילד הפנימי. שביל הצמיחה ייפתח מתוך האחריות ההורית שתביא ריפוי ותיקון, שחרור ההטבעות המעכבות והטבעת דפוסים מחזקים ומצמיחים.

איזון ההוויה הנקבית וההוויה הזכרית

החוויות שעברנו והתרבות שבה גדלנו הטביעו בנו אמונות שגויות על ההוויה הנקבית והזכרית, הקיימות בכל אחד ואחת מאיתנו. בכך, הן הרחיקו אותנו מהטבע האמיתי שלנו ומיכולתנו האותנטית להיות באהבת אמת ובזוגיות מאוחדת. ריפוי ותיקון החיבור שלנו עם שתי ההוויות שבתוכנו מאפשרים לנו להביא את האיכויות הגבוהות הראשוניות של שתיהן לידי ביטוי בעולם הגשמי והרגשי. הם מחברים אותנו לכוח ולעוצמה של כל הוויה ומשפיעים עלינו לחיות באהבה עמוקה יותר ובשלמות בתוכנו, בזוגיות ועם אחרים.

התנהלות מתוך סמכות פנימית

המסע לחיים מתוך בחירה וחירות מלאות, מחייב אותנו לקיים דו-שיח עם הקולות הפנימיים ועם החלקים השונים שבתוכנו. היכולת להיות בהקשבה עמוקה לרבדים המרכיבים את ה'אני', להציב סימני שאלה, להטיל ספק, לשלול כל סמכות חיצונית המבקשת לכפות עלינו לחיות בנתיב שאינו שלנו, והאומץ להיפתח אל 'הלא נודע' – כל אלה יאפשרו לנו להשתחרר מתלות באישורים חיצוניים ולחיות מתוך חופש פנימי וחירות אמיתית.