החג שמוריד עלינו שפע

במשך שנים, חג סוכות היה עבורי חג לילדים. סוג של קיימפינג המונים במרפסות הירושלמיות מלווה בהתרגשות מההכנות וממראות המוני הסוכות בכל בנייני ירושלים. היתה התרגשות ושמחה מכל הבלאגן סביב הסוכה והשיטוט אחרי ארבעת המינים בשווקים בשכונת גאולה.

בשנים האחרונות יש בי רצון לחיבור רוחני פנימי לחגים. וכך קרה, שלקראת ערב סוכות הנוכחי, הכנתי 'דבר טעם' (שזה סוג של דבר תורה רק בלי התורה, אלא עם טעם טוב שאני מביאה לנושא). בסעודת החג ישבנו בסוכתם של הוריי כבודה של אנשים ובין המנות הבאתי נקודת מבט רוחנית פנימית על החג שנשענת על לימודי קבלה, וקיבלה את נקודת המבט האישית שלי.

זה לא היה קצר בכלל, אז החלטתי שאביא פרוסה אחת מהדברים ואם יהיה עניין אוסיף פרוסה נוספת. להפתעתי התפתחה בינינו שיחה ערה סביב מהות החג. אפילו שלושה בוגרים בני 18 שבד"כ פורשים לספות הסלון כשמתחילים עם דברי הטעם או דברי התורה, נשארו והיו שותפים פעילים לשיחה ולהקשבה וכל פרק זמן האיצו בי להמשיך ולקרוא מהדף שהכנתי מבעוד מועד.

וזה נתן לי עידוד לשתף אתכם בדברים שהבאתי בסעודת החג.

איך חג סוכות עוזר לנו לממש אהבה בינינו?

דמיינו מציאות בה כל מי שסביבכם מקדיש זמן בכל יום וחושב איך הוא יכול לעזור לכם להצליח. כל יום הוא מתפלל למען הצלחתכם בחיים. כל מי שסביבכם ממוקדים בכם ובמילוי הצרכים שלכם.

דמיינו כמה כוח יזרום בכם כל יום. כוח שיקדם אתכם, בלי שום מאמץ מצדכם. כוח שיעיף אתכם קדימה ויזרז את מימוש הרצונות הגבוהים שלכם.

תענוג נכון?

עכשיו דמיינו שאתם משוחררים לגמרי מלדאוג להצלחה שלכם. אין לכם דאגות בכלל, כי אלפים פועלים בכל יום כדי שתצליחו והתפקיד שלכם זה רק להיות בהקשבה ובפתיחות לכל הטוב שנכנס לחייכם.

חיים נטולי דאגות.

כמה אנרגיה עכשיו מתפנה לכם?

ומה אתם צריכים לעשות כדי לקבל את כל הטוב הזה? רק לרצות להשפיע טוב על אחרים, להתפלל למענם, לבקש עליהם. להיות באהבה איתם. בלי תנאי.

דמיינו כמה קל להיות באהבה בלי תנאי כשכל הצרכים שלכם ממומשים. אתם שבעים לגמרי, ואתם חולקים את כל השפע שזורם אליכם עם כל מי שסביבכם. זה קל לחלוק כשיש ידיעה שהשפע לא מפסיק לזרום אליכם.

דמיינו מה יקרה בחיים שלכם כשאלפים יתפללו למען הצלחתכם האישית, אלפים מקדישים מחשבה על מה הם יכולים לעשות למען הצלחתכם. עכשיו דמיינו שכל אחד זוכה לכך שאלפים מתפללים למענו ומבקשים עבורו את כל השפע שהוא זקוק לו.

באיזו רמת שגשוג ושפע כולנו נחייה. כולם דואגים לכולם ולאף אחד לא חסר כלום.

כמה אהבה תזרום בעולם.

תסריט בדיוני?

אז זהו, שאברהם אבינו שכתב את ספר היצירה ומשה רבינו שכתב את התורה ומאורות גדולים נוספים ובעל הסולם שכתב את ספר הזוהר וכל מי שהתאים את שפת הזוהר לרמה הרוחנית שלנו, כדי שנצליח להבין ולהתפתח דרכו – כווווללללםם אומרים שזו מציאות אפשרית. לא רק אפשרית אלא שזו המציאות שנגיע אליה. נרצה או לא נרצה. בשלב מסוים כולנו נתעורר להתפתחות רוחנית ונבקש עזרה כדי להשפיע על אחרים טוב ואהבה.

מה הקשר לחג סוכות?

בחג סוכות הדבר הנעלה ביותר זה ההתאגדות בסוכה, הישיבה ביחד, בכל יום לארח/להתארח בסוכה כדי להתחבר בינינו ולהיות יותר באהבה ויותר בהשפעה טובה.

אבל….. מאחר ואנחנו מאוד מרוכזים בצרכים שלנו ורחוקים מאוד מאהבה ללא תנאי, אנחנו מבקשים מכוח הבריאה לתקן בנו את הרצון. במקום לרצות לקבל את כל השפע למען עצמנו בלבד, אנו מבקשים לתקן בנו את הרצון כך שנקבל את כל השפע ונשפיע ממנו טוב על כל האנשים סביבנו.

מאחר וזה תהליך מורכב מאוד ואין לנו שום יכולת לתקן את הרצון שלנו מהכוחות שלנו בלבד, בכל יום רגיל אנחנו מבקשים מהבורא לעזור לנו אבל בסוכות אנחנו מקבלים אקסטרה עזרה מענקי כל הדורות.

בכל יום מאור ענק אחר מגיע לעזור לנו בתיקון שלנו.

7 ימים. 7 אושפיזין. כל האורחים הם נשמות מוארות שמאירות בנו את הרצון להתאחד ולהתחבר בינינו. משפיעים עלינו אורות וכוחות כדי שנגיע לאהבה ללא תנאי ונשפיע טוב על אחרים.

זה מה שקורה כשהדלת שלנו פתוחה. ובסוכה הדלת פתוחה תמיד.

וכך חג סוכות הוא ה-חג (בהא הידיעה) שמוריד עלינו שפע אור ומוריד לנו הרבה מאוד עזרה כדי שנרכוש את היכולת לאהוב ולתת.

מועדים לשמחה ולחיבורים של אהבה ♥