האגדה על החוט האדום

יש אגדה המספרת על חוט אדום, בלתי נראה, המחבר בין אנשים שנועדו להיות ביחד. החוט יכול להימתח ולהסתבך אך אינו יכול להיקרע לעולם.

מספרים על שתי נשמות שירדו לעולם כשחוט אדום מחבר ביניהן , האחת התגלמה בגוף אישה והשנייה בגוף זכר. תינוק ותינוקת שמחוברים בחוט אדום בלתי נראה.
מרגע הבשלת הלב הרגשי אצל הנער והנערה התעוררה הקריאה בלבבותיהם לשוב ולהתאחד. והלב שביקש אהבה הביא אותם להתחבר בקשרי אהבה עם נשמה אחרת שגם חוט חיבר ביניהם, אבל לא החוט האדום.

יום אחד, אחרי הרבה חיפושים והתנסויות זה קרה, והנשמות נפגשו.
"יש בי אהבה אליך" לחשה לו כבר בלילה הראשון ונבהלה מעצמה
"יש בי אהבה אלייך" יצאו המילים מפיו ובלבלו עליו את עולמו
הרוח הטובה שרתה עליהם ובאה ביניהם האהבה והם התחבקו כל כך כל כך חזק והצמידו לב ללב בהתרגשות ולא רצו לשחרר, כי עד שנפגשו…
והחיבור החזק וההתקרבות האמיצה לחצו להם על הפצעים הישנים, מקשרים ישנים ומחיים אחרים. הפצעים התחילו לדמם וכל הכאב שהצטבר בפצעים דימם החוצה. הם כאבו כל כך עד שלא יכלו לשאת את הכאב וביקשו להתרחק זו מזה.
הוא אמר לה "בואי, בואי אלי אהובה, בואי נחזור לאהבה"
והיא אמרה "האהבה כואבת", אבל חזרה.
ואנשים סביבה, שידעו כמה כאבה, תמהו על בחירתה "זה לא תלוי בי" היא השיבה "זה מגיע ממעמקי נפשי, זה ליבי שמחליט, זה בכלל לא אני. זה חזק ממני"
הם חזרו והכאב התעורר שוב, אז הם ניסו להתרחק וגם ללכת על קצות האצבעות כדי לא לדרוך על הפצעים ועוד כמה טכניקות שנכשלו, כי האהבה הגדולה שהיתה ביניהם היתה כמו מגנט ענק שהצמיד אותם אחד לשני בעוצמה גדולה.
יום אחד היא אמרה לו "האהבה איתך כואבת מידי"
הוא השיב "זו לא האהבה איתי, אהובתי, זה רק הפצעים הפתוחים הישנים. בואי יפה שלי, אפשרי לאהבה בינינו לרפא את הפצעים. בואי נשתדל להישאר באהבה, כי רק האהבה מרפאת. רק ביחד נירפא ונוכל לזכות באהבת עולמים. אל תתרחקי מאיתנו אהובה שלי"
והאהובה שחיכתה כל כך הרבה לאהבה הגדולה לא הצליחה להכיל את המלחמה בין נפשה הדואבת ובין נשמתה הכמהה לאיחוד וביקשה להתרחק.
"דרכינו עוד יצטלבו" אמר לה "יתכן ואנו עדיין לא בשלים לאהבה גדולה כזו, אבל הנשמה שלי תמיד תאהב את שלך. זה בכלל לא תלוי בנו.
בבקשה עשי הכל שיהיה לך טוב.
יפה שלי, יפה שלי, יפה שלי, אני שולח רפואה שלמה לגופך, לנשמתך, ללבך. לחוט השדרה של היותך. אני מותיר אותך, יפה, לנפשך. עד שניפגש שוב. "
והיא הלכה, והחוט האדום נמתח איתה, שומר עליהם שישמעו את הקריאה מהלב לשוב ולהתאחד.
כך האגדה מספרת.