איך נעזור לילדינו שלנו להצליח בקריירה שלהם?

הדור של הילדים שלנו בנוי הרבה יותר לתנועה, למעברים ולשינויים מאיתנו. הם בנויים אחרת. משתעממים מהר, פחות מקבלים מבנה היררכי קשוח והרבה פחות סבלניים ללמוד 3 שנים כשבתכלס אולי 40% מהידע האקדמי ישרת אותם בעבודה. הדור של היום מחפש לימודים יותר חווייתיים, מעשיים ודיגיטליים. כך קבעו 9 צוותי מחקר שישבו חצי שנה ולמדו על עתיד משק העבודה.

ההורים שלי שיננו לנו שהכי חשוב זה יציבות והתמדה ולהחזיק בעבודה 30-40 שנה, כי זה מה שהיה בדור שלהם הכי חשוב. אבל זה לא דיבר אלינו כי בדור שלנו (בני 40+) שמו דגש על הגשמה אישית וביטוי עצמי בעבודה בהיקף משרה מלאה. לא ציפו שנחזיק 30 שנים בעבודה אבל גם ולא העריכו התניידות תכופה.

ואצל הילדים שלנו התכונות החשובות ביותר להצלחה הם:
1. היכולת ללמוד ולפתח מיומנויות חדשות תוך כדי תנועה ולהתאים את היכולות והכישורים זה לא רק ידע, זה היכולת ללמוד ידע חדש ולחבר בין סוגים שונים של ידע לכדי עשייה שתועיל לחברה.
2. היכולת לחוות כישלונות, ללמוד מהם ולקום מהם מהר
3. היכולת לעבוד בצוותים, במקום התמקדות רק בהתפתחות ובהתקדמות האישית. זה דורש לרכוש את היכולת להשפיע ולרתום אחרים , כישורי שכנוע, משא ומתן, היכולת להציג נושא, להקשיב לאחרים, היכולת להיות שותף ולשחרר את האמונה במנצח/מפסיד, מוביל/מובל/ למעלה/ למטה, שולט/קרבן – זה דור חדש שדוגל בשוויוניות, בשותפות.
4. היכולת להישאר עם מוטיבציה גבוהה מול עמימות ובלבול. היכולת ליצור בהירות תוך כדי תנועה, לנווט ולקבל החלטות בתנאי אי וודאות. לא לעצור. לא לחכות. להמשיך קדימה בתוך כל השינויים והעדכונים והחדשנות.
אלו כישורי חיים, אינטליגנציות שעלינו לפתח בילדים שלנו.

מתחום עיסוקי ומניסיוני האישי, אני יודעת שאין בעל עסקים שיכול להצליח בלי שחיזק את האינטליגנציות האלו. אלו תנאי יסוד להצלחה בעסקים. אינטליגנציות שעל כל בעל עסק לפתח אם הוא לא רוצה לדשדש ולהישאר בהישרדות.

מסתבר שהדור החדש מתפתחים להיות בעלי עצמאות חשיבתית, מנהיגות ויזמות.
נפלא. עתיד אופטימי לפנינו.