איך לסיים קשר שלא מקדם אותנו יותר

כשקשר מסתיים ואנו לא מצליחים להתנתק, לא מצליחים לצאת מהקשר, חוזרים ומחדשים את הקשר למרות שמגיעים לאותו המקום. כשאנו יודעים שצריך לסיים ולהמשיך הלאה ואנו מתקשים בכך, ראשית חשוב שנברר איזה כוח מחבר בינינו. מהו הכוח המושך אותנו אחד לשני.

בשביל להבין מהו הכוח המחבר אותנו, עלינו להבין מה מלכתחילה חיבר אותנו זה לזו. אנחנו מושכים לחיינו אנשים בעלי רמת תודעה זהה לשלנו. על פי העיקרון 'דומה מושך דומה', העולם הפנימי שלנו מושך עולם פנימי של אדם אחר שנמצא באותו הליך תודעתי במטרה לעלות בדרגת התודעה.

אנחנו נמצאים בדרגה נפשית מסוימת או במצב לא פתור או נושא שאנו מבקשים להעלות אותו לדרגת תודעה גבוהה יותר ולכן אנו מושכים אדם הנמצא במצב דומה לנו, כדי שהוא ישקף לנו את המקום הפנימי בתוכנו שמבקש להתפתח.

נושא או מצב בפנימיות שלנו שמבקש להתפתח לרמת התודעה הבאה, יחבר אותנו עם אדם שנמצא במצב דומה. לכן זה נקרא דומה מושך דומה. החיבור בינינו תמיד ישב על נושא או מצב בפנימיות שלנו שמבקש להתפתח לרמת התודעה הבאה.

אנו מושכים אלינו אנשים בעלי שיעור דומה כיוון שאנו יכולים להתפתח רק באמצעות ההשתקפויות סביבנו. אחרים משקפים לנו את המקומות שם אנו מבקשים (במודע או לא במודע) להתפתח. וכך אנו מתעוררים לעצמנו.

במידה ואנו ברמת תודעה שמבינה את העיקרון הזה, במקום להעביר ביקורת ולהעביר את האחריות על הכאבים והקושי שאנו חווים עם האחר, אנו נתבונן פנימה, ניקח את ההזדמנות להתפתח ואף נודה על כך.

כשאנו מתקשים להשתחרר מקשר שלא מקדם אותנו יותר, עלינו להבין מהו הכוח המושך אותנו אחד לשני, מהו הנושא או המצב פנימי הדומה אצל שנינו המבקש להתפתח לרמה הבאה. כשנעבוד על המקום הזה בתוכנו, הכוח המחבר בינינו יחלש וזה יקל עלינו להשתחרר מהקשר.

דרך פשוטה שאני משתמשת בה כדי לגלות את הכוח המחבר, היא לשאול את עצמי מה מפריע לי באדם השני ולאחר מכן לבדוק היכן זה מופיע בחיים שלי.

בהצלחה בחיבורים ובחיסורים